اجزای خط تولید زغال

وظيفه هريک از اجزای خط توليد زغال

1- مشعل

همانطور که ميدانيد مشعل (حرارت) وظيفه دما دهی به خط خشک کن
را دارد و اول خط توليد نصب می شود.

1- مشعل

2- لوله جهنمی

لوله های جهنمی بعد از مشعل و خود جهنمی نصب می شوند و وظیفه هدایت دما به خشک کن را بر عهده دارد و مستقیم بعد از رد شدن از زیر سرند به مکنده متصل میشود.

2- لوله جهنمی

لوله جهنمی

3- دستگاه سرند​

این نوع دستگاه همانطور که از نامش پیداست کار مش بندی و سرند کردن مواد اولیه قبل از تولید می باشد.

3- دستگاه سرند​

4- دستگاه مکنده

این نوع دستگاه همانطور که از نامش پیداست کار مکش را در خط تولید بعهده دارد یعنی بعد از لوله جهنمی قرار می گیرد و مواد اولیه و حرارت را همزمان به داخل لوله های سینوسی منتقل می کند.

4- دستگاه مکنده

5- لوله های سینوسی​

لوله های سینوسی وظیفه خشک کردن مواد اولیه را بر عهده دارد و در نهایت بعد از اجرای عملیات مواد اولیه را به سمت سیکلون هدایت می کند.

5- لوله های سینوسی​

6- سیکلون​

سیکلون نقش نگهدارنده مواد را بر عهده دارد و زمانی که از سمت خشک کن های سینوسی با شتاب سمت سیکلون هدایت می شوند با توجه به گریز از مرکز و یا شتاب به سمت سیکلون کار شده است سرعت مواد اولیه پایین می آید و به آرامی در سیکلون قرار می گیرند و آماده میشود برای فشرده سازی.

6- سیکلون​

اکسترودر یا فشرده سازی یعنی فشرده سازی یا تبدیل کردن مواد اولیه به بریکت که در شغل ما هم همینطور هست و با استفاده از اکسترودر در خاک اره را فشرده سازی می کنیم و آن را تبدیل به بریکت میکنیم باید توجه داشت که ظرفیت تولید هر نوع اکسترودر و میزان فشار آن با یکدیگر تفاوت دارند که مطمئن در سودآوری یک کارگاه می تواند تاثیرگذار باشد به عنوان مثال خط تولید ابرسوپر دو تن ظرفیت بریکت سازیش می باشد ولی خط تولید نسل مهرسام چهار تن ظرفیت بریکت سازیش می باشد که این مورد به خودی خود روی سود و نحوه کارکرد یک می تواند تاثیرگذار باشد.

کوره وظیفه پخت بریکت با چوب را بر عهده دارد شاید شنیده باشید

1- کوره سنتی 2- کوره صنعتی

کوره های سنتی کوره هایی می باشد که به مدل های مختلف ساخته می شوند به عنوان مثال به صورت قبری / دیواری / چاهی، که همه این مدل ها سنتی هستند یعنی دما و کنترل کوره دست ما نیست و می تواند افت زیادی به بار دهد.

کوره های صنعتی این نوع کوره را میتوان با کیفیت های مختلف ساخت و کیفیت زغال بعمل آمده، بستگی به کیفیت کوره دارد به عنوان مثال کوره ای با ورق سبک بی کیفیت و اصلا فایده ای ندارد و ضرر هم برای تولید کننده دارد ولی کوره های صنعتی ترمودینامیکی که ساخت شرکت سازه ابتکار ارشد می باشد با توجه به آلیاژی بودن ساختار کوره و سیستم هایی که روی این مدل کوره نصب کرده اند (سیستم سرکه گیر سیستم هم رفتی سیستم تعادل حرارت تمام کوئل) گزینه های خیلی خوب و ایده آلی برای یک کارگاه تولیدی می باشد.

سفارش آنلاین اجزای خط تولید زغال فقط در سازه ابتکار ارشد

جهت سفارش آنلاین قطعات مورد نیاز به صفحه فروشگاه مراجعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر از قسمت پایین با مشاورین ما در تماس باشید.

شروع به عقد قرارداد

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شرکت سازه ابتکار ارشد تماس بگیرید
و یا شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند
Shopping Cart